Jajczay János, Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben. Budapest, 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötésben, picit kopott borítóval, és gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. és II. sorozat, I. sorozat: 1-12. füzet (Teljes); II. sorozat, 1-12. füzet. (1. és 10. hiányzik) Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor ny. Folio. Félvászon kötésben, egyik gerinc kissé szakadt, egy kötet kissé vízfolt...
J. R. Kipling: Maugli kalandjai az őserdőben. Ford.: Benedek Marcell. Haranghy Jenő rajzaival. Bp., é.n., Hungária. 212 p., Kiadói kopottas félvászonkötésben.
Guye, Samuel, Michel, Henri: Mesures du temps et de l'espace. Horloges, montres et instuments anciens. Fribourg, 1970, Office du Livre. Könv az órákról Tele színes ill., fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Szép állapotban.