Dr. Klamarik János: A magyarországi középiskolák ujabb szervezete történeti megvilágítással. Bp., 1893, Eggenberger-féle (Hoffmann és Molnár) könyvkereskedés, VIII+640 p. Átkötött modern félvászon kötés, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Báró Dr. Krafft-Ebing R.: Psychipathia Sexualis. Különös tekintettel a rendellenes nemi érzésre. XII. bővített és javított kiadás után magyarra fordította: Dr. S. K. M. Budapest, 1908, Kostyál Jenő Kiadása. Révai és Salamon könyvnyomdája. Kopottas kiadói egészvászon, VI+387 p.
A borítója kopottas. A kötése sérült, laza és az elejéről pár lap kijár (I-VI p.)
Két régi pénzügyi témájú könyv:
Dr. Dákits Mihály: Valutánk ingazdozása a háború alatt. Mohács, 1927, Fridrich Oszkár Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés.
Rieger Gyula: A bank, mint üzlet. Tébe Könyvtár 108. Bp., 1944, Thébe Kiadóbállalat. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
A műveltség útja c, sorozat 5 kötete, Társasdalom, Élővilág és a történelmi kötetek, Aranyozott félbőr kötésben, egy részük kissé vagy jobban hibás, de van nagyon jó állapotú is.
Kadić Ottokár: A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. Székfoglaló. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának felolvasásai 2. köt. 8. sz.). Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 12 p. /
Paperback, worn-out, otherwise in good condition, 12 p.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. Ősvilágok élete. A 8.,19-23. fejezetek szerzője Kormos Tivadar. Budapest, é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói kopottas aranyozott félvászon kötés.
Solymossy Sándor: A népmese és a tudomány. Kis Akadémia Könyvtára XXVIII. kötet. Budapest, 1938, Kis Akadémia. Kiadói papírkötés. A borítója és a kötése sérült.