Dékány András: A huszadik század világvándorai. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, térképmelléklettel, fekete-fehér fotókkal.
Illustrierter führer durch Prag und Umgebung. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, é.n., Woerl's Reisebücher-Verlag. 20. kiadás. Kiadói szakadozott papírkötés, fekete-fehér képekkel, egy némileg szakadt kihajtható térképpel illusztrálva, német nyelven. / Paperbinding, in german language, with some damages.
Bossányi Béla: Der Winter- und Sommer-Kurort Sct.-Lukasbad. Heisse und laue Schwefelthermen zum Gebrauche für Aerzte und Kranke. Budapest, é.n. (1905), Pátria Nyomdai Rt., III+166+18 tábla színes és fekete-fehér képmelléklettel. Kiadói egészvászon kötés, szövegközti képekkel illusztrált. Bosányi Béla: Szt. Lukácsfürdő, német nyelven. A címlapja hiányzik. A borítója kopott, foltos. / Linen-binding...
L. V. Bertarelli: Mittelitalien. Florenz und Rom. Griebens Reiseführer 202. Berlin-Milano, 1927, Grieben-Touring Club Italiano. Kiadói egészvászon kötés, viseltes borítóval, sok térképpel gazdagon illusztrálva. / Linen-binding, it illustrated with lot of maps, in german language.
Karácsonyi János: Békésvármegye története. II. kötet. Magyarország ezredéves fennállásának ünnepére Békésvármegye törvényhatósági bizottságának megbízásából írta Karácsonyi János.Gyula], 1896. Békésvármegye Közönsége. 352 p. + 50 t.; Sok képpel, Korabeli félvászon kötésben, egy kihajtható térképpel, a térkép kettészakadt. Ritka!