Books: History

Number of items: 127

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, kissé kopottas díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, eredeti megviselt állapotú kartontokban, eredeti viseltes állapotú védőpapírban.
15181.

40 000 HUF
108,11
117,65
15182.

5 000 HUF
15183.

2 400 HUF
15184.

2 800 HUF
7,57
8,24
Széll Sándor: Buda ősi magyar város, ősi magyar neve 1686-1936. h.n., [1938], Szerzői kiadás, Marosi-ny., 15 p. Tűzött papírkötés.
15185.

2 000 HUF
15186.

5 000 HUF
Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér 1903-iki főjelentése és erdélyi kanczelláriájának formula-könve. Pótlékul a Magyar Tudományos Akadémia Basta György hadvezér levelezése és iratai c. kiadványához. Bp., 1914, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 63 p. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, ragasztott gerincű borítóval.
15187.

1 200 HUF
15188.

1 200 HUF
15189.

5 400 HUF
14,59
15,88
15190.

2 400 HUF
Gothaischer Hofkalender 1936. Genealogisches Taschenbuch der Fürstlichen Häuser. Gotha, 1936, Justus Perthes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
15191.

2 000 HUF
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944, Magyar Élet (Népkönyvtár 4.). Kiadói kissé kopottas félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15192.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF