Siklóssy László: A Fővárosi Közmunkák Tanácsa története. Rakovszky Iván előszavával. Hogyan épült Budapest? (1870-1930). Bp., 2004, Építési Forum Alapítvány-Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Egy kihajtható színes térképpel, fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászonkötésben. Az 1931-es kiadás reprint kiadása. Szép állapotban.
Budapesti Képeskönyv. Összeállította Genthon István és Nyilas-Kolb Jenő. Előszóval elláta Kovácsházy Vilmos. Magyyar Tájak, magyar városok. II. Budapest. Bp., [1937], Somló Béla, 157 p. Kiadói javított gerincű aranyozott egészvászon-kötés.
Albert Kain (szerk.): Ungarn. Bp., 1909, Erdélyi. Német nyelven. Enyhén sérült, díszes szecessziós vászonkötésben, utólag beragasztott térképmelléklettel, jó állapotban. / In German language. With a map inserted later, in a slightly damaged, richly ornated cloth binding, otherwise in good condition.
Koncz Ákos: Elbeszélések Debrecen multjából I-II. (Egy kötetben) Elbeszélések az ifjuság részére. Budapest, 1912, Hegedüs és Sándor Könyvkiadóhivatala, 76+74 p. Kiadói egészvászon kötés, a borítója foltos, intézményi bélyegzővel.
Der Rhein von Düsseldorf bus Mannheim. Griebens Reisehürer 29. Berlin, 1927, Albert Goldschmidt. 32. kiadás. Kiadói egészvászon, térképmelléklettekkel, német nyelven./ Linen-binding, with maps, in German language.
Karl Baedeker: Tirol, Voralberg, Etschland. Westliches teile von Salzburg, und von Kärenten. Handbuch für Reisiende. Leipzig, 1929, Verlag von Karl Baedeker, LVI+556 p. 39. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, térképekkel illusztrálva. Jó állapotban. / Linen binding, in German language, in good condition.