Bangha Béla: Dél keresztje alatt. Feljegyzések egy délamerikai missiós körútról. Bp., 1934, Pázmány Péter Irodalmi Társaság. Fekete fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel. Jó állapotban.
L. M. Nesbitt: Az Ismeretlen Abesszinia. Fordította Halász Gyula. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, fekete-fehér fotókkal, térképpel illusztrálva. Jó állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia Írásban és Képben, Magyarország III. kötetének 13 füzete (II., III., IV., V., VI., XI., XIII.,XIV., XV., XVI., XVII., XVIII., XIX. füzetek). Bp., é.n., Révai. Kiadói papírkötés, változó, kissé szakadozott állapotban.
Torma István (szerk.): Magyarország régészeti topográfiája. 5. kötet Komárom megye régészeti topográfiája. Bp., 1979, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kissé szakadt kiadói papír védőborítóval.
Buzinkay Géza: Iskola a lovagvárban. A budai Toldy Ferenc Gimnázium 150 éve. Bp., 2005, Toldy Ferenc Alapítvány. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Bíró Lajos: Hét év Uj-Guineában. Levelek két világrészből. A Hat Világrész.. Utazások és Felfedezések VI. Bp., , Világirodalom Könyvkiadóvállalat-Wellner és Tsa. Kiadói félvászon kötéssel, kissé kopottas borítóval, fekete-fehér fotókkal.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel illusztrálva. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 281 p. Kiadói félvászon borító, viseltes, kopottas borítóval, sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, de belül jó állapotban.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.