Historical documents, manuscripts

Number of items: 32

cca 1300-1400? Latin nyelvű missale-töredék, pergamen, sérült, egy helyütt széljegyzettel, 4 fol. /  cca 1300-1400? Fragment of a missale in Latin, parchment, damaged, with marginalia, fol. 4
11849.

10 000 HUF
27,03
29,41
1773 Úrbéri összeírás az Eszterházy család Köpcsényi birtokáról, viaszpecséttel, 34x22 cm / Urbarial Tabell from Kitsee (Kopcany) property of the Esterházy family, with vax seals on it, 34x22 cm
11850.

3 000 HUF
1887 Berzencei Festetich kastélyból származó, vasból öntött trófea, melyet feltehetőleg Habsburg Rudolf trónörökös ejtett el, amikor Magyarországon vadászott. Az eredetit elvitte, de a Festetichek kérésére készült másolat belőle. Egy hasonló trófea a berzencei múzeumban is megtalálható. A trófea belső részén a Festetichek leltári száma található. Restaurált. Vadászattörténeti ritkaság! /  1887 Trophy of Crown prince Rudolf Hapsburg shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. It is made from cast iron and it has the record number of the dukes inside. Stories say that the original of the trophy was taken by Rudolf and the copy was made for the order of count Festetich. Retored. Hunters relic. 27 cm
11851.

40 000 HUF
108,11
117,65
11852.

40 000 HUF
108,11
117,65
1899 Franz Sigel (1824-1902): 1848-as német szabadságharcos, később amerikai tábornok és politikus saját kézzel írt levele H. G. Howernek, melyben a Success c. lapban megjelent cikkből kér egy példányt / 1899 Autograph letter of 1848 freedom fighter, Union major general, politican Franz Sigel to H. G. Hower in which he asks for an article published in the Success
11853.

26 000 HUF
70,27
76,47
1904 Fráter Imre nagyváradi főorvos, kórházigazgató saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben kitüntetéséhez gratulál.
11854.

4 000 HUF
1905 Benkő Gyula a Grill féle könyvkereskedés tulajdonosa nejének halála alkalmából összegyűjtött részvétnyilvánító névkártyák és megjelent újságcikkek. Speciális a célra készített dombornyomott egészbőr albumban. kb 120 db névjegykártya a kor szellemi és iparos elitjétől a legtöbbjén saját kézzel írt sorok, aláírások. Az összes könyvkiadó és sok szerző, egyetemi tanár, tudós aláírásával. Mellette még a halálhírről tudósító újságkivágások
11855.

16 000 HUF
43,24
47,06
cca 1910-1930 Kresz Károly levelezése 7 db levél, boríték és fénykép
11856.

1 800 HUF
1918 Ortvay Miksa jogásznak (?-1918), Ortvay Tivadar (1843-1916) testvérének, Ortvay Rudolf (1885-1945) apjának halotti anyakönyvi kívonata, viaszpecséttel, okmánybélyegekkel.
11857.

1 000 HUF
1918 Sorakozzunk! Az Őszirózsás forradalom alatt kiadott, a határok megvédésére, polgárőrség, hadsered megszervezésére felszólító plakát. 22x34 cm Lyukkal. Ritka!
11858.

8 000 HUF
1923 Kriegs-Au Emil városmajori pébánosi kinevezése, jegyzőkönyv kivonata, bemutatási oklevele, Sipőcz Jenő (1878-1937) (fő)polgármester saját kezű aláírásával, 33x21cm
11859.

2 000 HUF
11860.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF