Dr. J. G. Th. Graesse, F. Jaennicke: Guide de l'amateur de Porcelaines et de Faiences (y compris grés et terres-cuites.) Berlin, 1909, Richard Carl Schmidt & Co. Tizenkettedik kiadás. Kiadói kissé kopottas festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, ex-libris-szel, francia-nyelven/
Linen-binding, in French language.
Malonyay Dezső: Szinyei Merse Pál. Művészeti Könyvtár. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkereskedése. Átkötött karonált papírkötésben, lappal, ex libris-szel.
Palotás László: A renaissance Magyarországon. Bp., 1942, Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel.
Palotay Gertrud: Erdély magyar népművészete. Officina Képeskönyvek. Bp., 1940, Officina. Kiadói kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, de belül jó állapotban, ex libri-szel, ajándékozási sorokkal.
Gustave Soulier: Les Influences orientales dans la peinture Toscane. Paris, 1924, Henri Laurens, 441 p.+48 t. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval, ex-libris-szel, intézményi bélyegzőkkel, francia nyelven. /
Half-leather-binding, the spine is slightly worn and slightly damaged, in French language.