Venesz József: A magyaros konyha. Bp., 1965, Minerva Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva, a fotóknál két oldal cellux-szal javított, de egyébként jó állapotban.
Dr. Oetker Rezepte für küche und haus! Dr. Oetker receptfüzet. Wien, é.n., J. Weiner, 48 p. Tűzött papírkötés, német nyelven./ Paperbinding, in German language.
Vegyes gombászati témájú könyvek, 2 db: Gombatermesztés. Szerk.: Balázs Sándor. Bp., 1979, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány, kissé kopottas borítóval. Dr. Lévai Judit: Terítéken a gomba. Bp., 1986, Medicina. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Jávorka Sándor, Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Függelék: Az északi-Kárpátok virágai. Bp., 1972, Mezőgazdasági Kiadó. Ötödik, javított kiadás. Kiadói illusztrált félvászon kötés. Jó állapotban.
Madzsar József, Somogyi Mihály, Svastits Vilmos: Takarékos főzés. Két heti élelmezés étlapjai, költségvetései és receptjei. Bp., é.n., Szerzői kiadás, 39 p. Papírkötésben, szakadozott, foltos állapotban.
Vegyes gasztronómiai könyvek, 2 db: Lévai Vera: Kelet-európai szakácskönyvek. Bp., 1983, Minerva. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Gundel Károly: Kis magyar szakácskönyv. Átdolgozták fiai Gundel Ferenc, és Gundel Imre. Bp., 1984, Corvina. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Magyar Konyha két kiadványa: Művészek főzőkanállal. Bp.,1981, IPV. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. A főzőkanál művészei. Bp.,1982, IPV. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.