Hatszáz magyar nemzeti dal szavalmányok és dalok gyűjteménye. Bp., é.n., Méhner Vilmos. Negyedik, javított és bővített kiadás. Kiadói kissé kopottas aranyozott, festett egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, 1889-ből származó ajándékozási sorokkal, ex-libris-szel.
B. Eötvös József: A Karthausi I-II. (Egybe kötve). Budapest, 1894, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapszélekkel. A címoldal pótolt.
Arany János elbeszélő költeményei II. kötet. Bp., 1883, Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapszélekkel, kissé viseltes állapotban, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, a gerincén sérüléssel, az elülső előzéklapján beragasztott nyomtatványokkal, ex libris-szel.
Herczeg Ferenc: A Gyurkovics Leányok. Bp., 1893, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, címerrel illusztrált Gottermayer N.-féle egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Első kiadás.
Vörösmarty Mihály Összes Művei V. Drámai költemények. Budapest, é.n., Méhner Vilmos.Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Wass Albert: A titokzatos őzbak. Bp., 1941, Erdélyi Szépmíces Céh, 185 p. Átkötött kissé kopottas kartonált papírkötésben, ex libris-szel, az elülső szennylapon tulajdonosi bejegyzéssel. Első kiadás. (Az Erdélyi Szépmives Céh 140. kiadványa, XII. sorozatának 13-14. számú könyve.)
Mikes Kelemen: Mulatságos napok. Kiadta az eredeti kéziratból, és életrajzi bevezetéssel ellátta Abafi Lajos. Bp., é.n., Aigner Lajos, VIII+341+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval. Tőry Emil (1863-1928) építész névbélyegzőjével.