Vegyes könyvtétel, 2 db: A Nobel-díjasok kislexikona. Szerk.: Vészits Ferencné. Bp., 1985, Gondolat. 2., javított és bővített kiadás. Kiadói egészávszon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Magyarok a terményettudomány és technika történetében. Életrajzi lexikon A-tól Z-ig. Szerk.: Nagy Ferenc. Bp., 1992, Országos Műszaki Információs Központ és Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőb...
Tótfalusi István két könyve: Idegen idézetek szótára. h.n., é.n., Anno Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban. Kis magyar nyelvklinika. h.n., é.n., Anno Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
O. Nagy Gábor: Magyar szólások és közmondások. Bp., 1976, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Az Erdélyi Szépmíves Céh könyvei, 8 db: Kós Károly: Erdély (1934), Makkai Sándor: Sárga Vihar II. kötet, Makkai Sándor: Táltoskirály, Bánffy Miklós: Reggeltől estig, Karácsony Benő: Új Élet Kapujában, Kós Károly: Varju-nemzetség, Tamási Áron: Szűzmáriás királyfi, Nyírő József: A sibói bölény. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötésben.
Gróf Vay Sándor Munkái I-X. A VI. kötet hiányzik, csak kilenc kötet. Gergely Imre, Heyer Artur, Hegedűs László, Neogrády Antal, Udvary Géza, rajzaival. I. A régi világból. 200+2 p.+11 t. A könyvből öt illusztráció hiányzik. II. Amikor még postakocsin jártak. 198+2 p. +15 t. A könyvből egy illusztráció hiányzik. III. Lavotta szerelmei és egyéb elbeszélések. 195 p.+11 t. A könyvből öt illusztráció...
Csáky Károly Emmanuel gróf váczi megyés püspök. 1900-1910. Vác, 1911, Pestvidéki Nyomda. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötéssel, a borítója foltos, a gerince kissé sérült, a lapok kissé foltosak.
Száz Magyarok Könyvei I-X. Bp., é.n. (1913), Légrády-Kiadás. A könyvekben szereplő szerzők kartonra kasírozott portréfotóival, aláírásuk fakszimiléjével. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopottas borítókkal, kissé kopottas gerincekkel, egy-két gerinc kissé sérült, az Ady Endre fotó hiányzik, a Móricz Zsigmond fotó meglazult, de belül alapvetően jó állapotban. Ady Endre, Babits M...
Karinthy Frigyes Munkái I-X. Bp., é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, az egyik borító kissé foltos, de egyébként jó állapotban.