15376.
292. Closed Online auction
Books: Natural sciences, Medicine
8 000 HUF
20,73 EUR, 22,86 USD
Gyürky Antal: Igaz-e Darwin tana az ember eredetéről és mit mond a tudomány Darwin állításaira. Pest, 1873. Hunyadi Mátyás irodalmi és könyvnyomdai intézet. 164p. + V. Korabeli, gerincén kissé szakadozott aranyozott, egészvászon kötésben. Darwin könyvének magyar nyelvű kiadása ebben az évben jelent és Gyürky - aki elsősorban borászati szakíró volt - munkája az egyik első recenziója a műnek. Korábban árverésen még nem szerepelt.