A magyar parasztház. Kiadja a magyar kir. vallás- és közoktatásügyi és a belügyi ministerium támogatásával a Magyar Mérnök- és Épitész-Egylet. Kertész K. Róbert és Sváb Gyula felvételei alapján rajzolta Sváb Gyula. I-II. füzet (egy mappában).
Bp., (1907), Pátria ny. 25t. (önálló lapok, 1 színes); A táblákon székelyföldi, parasztházak szerepelnek. Egy-egy lapon a ház fényképe, rajza, alaprajza,
Az ötfüzetesre tervezett sorozatnak csak az első három füzete jelent meg. A táblák sarkai néhol kissé töredezettek és pár helyen a szélein vízfoltosak. Kissé szakadozott papírmappában.
Rendkívül ritka! 50x34 cm
Prof. Dr. Sigmund Freud: Zur Psychopathologie des Alltagslebens (Über Vergessen, Versprechen, Vergreifen, Aberglaube und Irrtum). Berlin, 1910, S. Karger, 149 p. Harmadik, bővített kiadás. Sigmund Freud: A mindennapi élet pszichopatológiája. Átkötött félvászon kötés. A címoldalon tulajdonosi névbejegyzéssel. Német nyelven. / Third extended edition, half cloth-binding, in german language.
P.-F. Le Play: La Réforme Sociale. Bulletin, de La Société D'Économie Sociale et des Unions de La Paix Sociale. Párizs, 1906, Secrétariat de La Société D'Économie Sociale, 204 p. Korabeli félvászon-kötés, francia nyelven. / Contemporary half-linen-binding, in French language.
Dr. Künkel Fritz: A közösség a közösséglélektan alapfogalmai. Fordította Dr. Vető Lajos. Bp.. 1940, Scholtz Testvérek Kiadása. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban.
Colligatum kötet. A Munkáskönyvtár c. sorozat három kötete egybekötve. Varga Jenő: A pénz uralma a békében. 127 p. Kautsky Károly: A proletárság diktatúrája. 93 p. Lasalle Ferdinand: Munkásprogramm. 48 p. Bp., 1918-19, Népszava. Korabeli félvászonkötésben.
Dr. Ranschburg Pál: Az emberi elme II. Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. Pantheon Ismerettára. Budapest, 1923, Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, intézményi bélyegzővel.