Francisci a Schooten (Franz von Schooten): Principia matheseos universalis, seu Introductio ad geometriae methodum Renati Des Cartes, edita ab Er. Bartholino, Casp. fil. Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. 418 p + 8 p. sok ábrával. Korabeli papírkötésben. /
With many drawings in paper binding. In good condition
Czelnai Rudolf: Az Országos Meteorológiai Szolgálat 125 éve (1870-1995). Bp., 1995, Országos Meteorológiai Szolgálat. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. A szerző által dedikált példány./
Rudolf Czelnai: 125 Years of the Hungarian Meteorological Service (1870-1995). Bp., 1995, Hungarian Meteorological Service. Paperbinding, in Hungarian and German language. Dedicated by the author.
Dr. Ignaz G. Wallentin: Lehrbuch der Physik. Wien, 1893, A. Pichler's Witwe & Sohn. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval, német nyelven. A K.u.K. Infanterie.Cattenschule könyvtárának bélyegzőjével./ Linen-binding, with worn and spotty cover, in German language. With the K.u.K. Infanterie.Cattenschule library's stamp.
Dr. Franz Mocnik: Lehrbuch der Geometrie für die oberen Classen der Mittelschulen. Bécs-Prága, 1894, F. Tempsky. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopottas borítóval, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylapon, és kötéstbálán, valamint az elülső kötéstáblán jegyzettel, foltos lapokkal, volt könyvtári példány, német nyelven./ Linen-binding, in German language, in poor condition.
Dr. Franz Mocnik: Lehrbuch der Arithmetik und Algebra nebst einer Ausgaben-Sammlung für die oberen Classen der Mittelschulen. Bécs-Prága, 1893, F. Tempsky. Kiadói egészvászon-kötés, megviselt állapotban, foltos, kopottas borítóval, az elülső szennylap hiányzik, az elülső kötéstbálán, valamint a könyvben jegyzetekkel, a címoldal és az első pár lap kijár (1-16 p.), volt könyvtári példány, német nyelven./ Linen-binding, in German language, in poor condition.
Steiner Szilárd: Természetrajz a középiskolák I. osztálya számára. Rajzokat Gőbel J. Árpád készítette. Bp., 1926, Athenaeum. Félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötésnél felhasználták, megviselt állapotban, kijáró lapokkal (47-50, 63-66, 79-80 p.), egy-két rajzot kiszíneztek.