Books: Religion

Number of items: 45

Schematismus Cleri Archi-DIoecesis Colocensis et Bacsiensis. Colocae (Kalocsa), 1875, Malatin et Helmeyer. Kiadói papírkötés, kissé viseltes gerinccel, de egyébként jó állapotban, latin nyelven. Benedek Elek (1800-1887) kalocsai egyházmegyei kanonok és apát ajándékozási soraival Magyar Gábor szegedi főgimnáziumi igazgatónak./ Paperbinding, with a little damage on the spine, in Latin language.
15718.

1 600 HUF
15719.

12 000 HUF
32,43
35,29
Liturgia, vagy a közönséges Isteni-tiszteletnek, és az arra tartozó némelly szent rendtartásoknak és foglalatosságoknak módja és formája. Készíttetett a Tiszán-innen lévô Helv. Vallástételt követô Evangelica Magyar Ekklésiák Szuperintendentziájának számára. Sárospatak, 1814, Nádaskay András, 6+104 p. Első kiadás. Korabeli sérült gerincű kemény papírkötés, az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel, néhol foltos lapokkal, de egyébként korához képest jó állapotban.
15720.

Liturgia, vagy a' közönséges Isteni-tiszteletnek, és az arra tartozó némelly szent rendtartásoknak és foglalatosságoknak módja és formája. Készíttetett a' Tiszán-innen lévô Helv. Vallástételt követô Evangelica Magyar Ekklésiák' Szuperintendentziájának számára. Sárospatak, 1814, Nádaskay András, 6+104 p. Első kiadás. Korabeli sérült gerincű kemény papírkötés, az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel, néhol foltos lapokkal, de egyébként korához képest jó állapotban.

8 000 HUF
Komjáthy Aladár: A kitántorgott egyház. Bp., 1984, Református Zsinati Iroda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15721.

3 000 HUF
H.V. Morton: Az üdvözítő nyomában. I-II.Fordította Kosáryné Réz Lola. Bp., 1929, Palladis. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, négy helyen matricás beragasztásokkal, fekete-fehér fotókkal. Jó állapotban.
15722.

1 600 HUF
Emlékkönyv főitszteletü és méltóságos Antal Gábor dunántúli ev. ref. püspök urnak a belső-somogyi rev. ref. egyházmegyében 1898 év ápr. 17-től máj. 15-ig tartott egyházlátogatásáról. Szerk.: Nagy Lajos. Kaposvár, 1899, Kéthelyi M. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró címlappal és elülső előzéklappal. Antal Gábor (1843-1914) dedikációjával dr. Ballagi Géza (1851-1907) történész, jogtudósnak, Ballagi Géza névbélyegzőjével.
15723.

800 HUF
15724.

1 800 HUF
15725.

2 200 HUF
5,95
6,47
Goldziher Ignác: Az iszlám újabb alakulásai. Bp.,(1916), Athenaeum. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15726.

1 200 HUF
Al-Quran. Díszes, kissé kopott gerincű műbőr kötésben, díszes kezdőlapokkal, az első néhány lap kijár.
15727.

3 000 HUF
Glatz, Jacob: Andachtsbuch für gebildete Familien. Bécs, 1845, J. G. Heubner. Aranyozott lapszélekkel, az elején rézmetszetes képpel, sérült csatos velúrkötésben.
15728.

2 600 HUF
7,03
7,65
Dr. Tóth Tihamér összegyűjtött munkái 1-22. köt. Nem teljes sorozat. Budapest, 1935-1938, Szent István-Társulat. Kiadó aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Szép állapotban.
15729.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF