Kosztolányi Dezső: Ember és világ. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott művei VI. Budapest, É.N., Nyugat Kiadó és Irodalmi R.t. Kiadói félvászon kötés, 310 p. A gerince javított!
Hevesi Ferenc: Egy élet útja.Reverend Doubleweight változásai. Aláírt példány!
Bp.,1939, Viktória Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, kissé sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel. A szerző által aláírt példány.
Beniczkyné Bajza Lenke: A fátyol titka. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 188 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben.
Szép Ernő: Régi kedvünk - A jázminok illata. (Egybekötve.)
Régi kedvünk. Major Henrik rajzaival. Bp., 1919, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Az eredeti borítót az újrakötésnél felhasználták. Jó állapotban. Első kiadás.
A jázminok illata. Békéscsaba, 1917, Tevan-kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. Az eredeti elülső borító kijár, de egyébként jó állapotban. Az eredeti borítót az újrakötésnél felhasználták. Első kiadás.
Shakspere-Album. Jelenetek és Alakok. Shakespere színműveiből. Bp., én., Ráth Mór, 353 p.+19 t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, festett lapélekkel, 19 egészoldalas illusztrációval, az illusztrációk előtt hártyapapírral.
Georg Ebers: Eine Aegyptische Königstochter I-III. Stuttgart-Leipzig, 1885, Deutsche Verlags-Anhalt. Második kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, német nyelven, márványozott lapélekkel./
Linen-binding, in German language.
Móricz Zsigmond: Magyarok. Elbeszélések. Bp., 1912, Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt.,166+2 p. Második kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
Babits Mihály: A torony árnyéka. Mesék és novellák. Bp., é.n. (1931), Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 248+2 p. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karrikaturák. Dezső Alajos és Major Henrik karrikatúráival. Modern Könyvtár. Bp., é.n., Athenaeum Irod. és Nyomd. Rt., 191 p. Második kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, márványozott lapélekkel.