Krudy Gyula: Szindbád. A feltámadás. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 155+4 p. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé foltos borítóval egyébként jó állapotban.
F(erdinand) Schulthess: Svensk-Fransk Ordbok. Stockholm, 1903, P.A. Norstedt & Söners. Kiadói kissé kopottas egészvászon, festett lapélekkel, svéd és francia nyelven, jó állapotban./
Linenbinding, in swedish and french language.
Hans Holbein's Todtentanz in 53 getreu nach den Holzschnitten lithographirten Blaettern. Hrsg. von J. Schlotthauer. Mit erklärendem Texte.
München. 1832. Schlotthauer, 53 Litho képpel / With 53 Litho illustrations(1 kép és a borító hiányzik / 1 picture and the cover missing)
Dr. Hankó Vilmos (szerk.): Universum III. Évkönyv a család és az ifjúság számára. Budapest, 1907, Lampel R. Könyvkereskedése. (Wodianer F. és Fiai) Részvénytársaság. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon kötésben, 400 p. A borítója kopottas.
A százéves Kisfaludy-Társaság (1836 - 1936) Szerkesztette s a társaság történetét írta Kéky Lajos. Budapest, 1936, Franklin-Társulat. 512 p. Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. A borítója kopott. A kötése laza, sérült.