A legvitézebb kozákkapitány Tárász Bulyba rendkivüli élete. Gogoly regényéből az ifjuság számára átdolgozta Szalacsy Károly. Bp., 1938, Rekord Könyvkiadó. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták, és az elülső borítóra kasírozták, kissé laza fűzéssel.
Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. Budapest, 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, a gerince kissé megtört, de egyébként jó állapotban.
Hevesi József: A hesperidák kertje. Históriák a klasszikus világból. Bp., é.n., Dick Manó, 196 p. Korabeli félvászon kötés, az eredeti címlapja bekötve. Jó állapotban.
Bakcsi György (szerk.): Kevésbábos magyar feladványok. Budapest, 1982, Sport. Kiadói kemény papírkötés, kissé viseltes állapotban, kicsit laza fűzéssel, kicsit sérült gerinccel, számos szövegközti illusztrációval.
Frank Wedekind: Haláltánc. Három jelenet. Fordította Karinthy Frigyes. Békéscsaba, 1916, Tevan-kiadás, 39 p. Átkötött modern egészvászon kötés. Jó állapotban
Kunze, Horst: Schatzbehalter. Vom besten aus der älteren deutschen Kinderliteratur. Berlin, é. n., Kinderbuchverlag. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.