Books: History

Number of items: 120

Nyáry Albert: A heraldika vezérfonala A M. Tud. Akadémia történelmi bizottsága megbízásából írta - - Bp. 1886. MTA. 1t. (színes litográfia) 2 sztl. lev. 291 l. XIII t. (színes litográfia). 86 szövegközti ábrával. + hozzákötve:   Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836. k. k. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, 20 p. + 4 t. Rézmetszetek, az utolsó kihajtható nagycímert ábrázoló metszet mérete 46x54 cm. Körbevágott. A négy metszettel együtt kompletten rendkívül ritka,  XIX. sz . végi, kopott félvászon kötésben.  / Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836.  20 p. + 4 copper engravings, The last one is a large fold-out. 54x46 cm Very rare with all the four etchings. Somewat cut around.
15198.

50 000 HUF
135,14
147,06
Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, Könyves Kálmán Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.
15199.

Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, a borító kopottas, foltos, egy hártyapapír szakadt, egy melléklet hiányzik.

8 000 HUF
Dr. Grexa Gyula: A Csaba-monda és a székely hagyomány. Bp., 1922, Szerző. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15200.

3 000 HUF
Fischer Károly Antal: A magyar honfoglalás mondái. Dr. Sebestyén Gyula művének bírálata. Bp., 1905, Heisler J. Kő- és Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, széteső állapotban.
15201.

3 000 HUF
15202.

2 800 HUF
7,57
8,24
Ipolyi Arnold kisebb munkái III. kötet. Magyar történelmi, s egyhátörténeti tanulmányok. A szerző megbízásából közrebocsájtja volt könyvtárnoka Bunyitay Vincze. Budapest, 1887, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötés. Jó állapotban.
15203.

5 000 HUF
15204.

5 000 HUF
Dr. Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 2. kötet 1. füzet+4.-5.+7.-8. kötet. Bp., 1923-1942, Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtára. Kiadói papírkötésben, a II. kötet borítója szakadt, sérült, a gerince javított, a többi kötet borítóin kisebb szakadások, a 4. köteten borítóján intézményi bélyegző, de ezeket leszámítva alapvetően jó állapotban, felvágatlan példányok, magyar, latin és német nyelven. /  Paperbindig, with slightly raunchy covers, but the other parts in good condition, in Hungarian, Latin and German language.
15205.

12 000 HUF
32,43
35,29
Dr. Iványi Béla: Bártfa szabad királyi város levéltára. I. kötet. 1319-1526. Bp., 1910, MTA. Korabeli félbőr kötésben, kissé kopottas borítóval, gerinccel, a címlapon ex libris bélyegzővel, márványozott lapélekkel, alapvetően jó állapotban./ Half-leather-binding, in Hungarian language, in good condition.
15206.

6 000 HUF
15207.

3 000 HUF
15208.

1 400 HUF
Szentpétery Imre, Borsa Iván.Az Árpád-házi királyok okleveleinek kritikai jegyzéke II. kötet 4. füzet 1290-1301. Regesta Regum Stirpis Arpadianae Critico-Diplomatica II. 4. Magyar Országos Levéltár Kiadványai II. Forráskiadványok 13. Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, magyar és latin nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in paper cover, in Hungarian and Latin lanugage.
15209.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF