1688-1838 3 db régi nyomtatvány, sok szakadadással, körbevágva (Der in Römische Hofen ausgekleidete Ungarische Libertiner, Oratio funebris... Alexandri a Rudna et Divék-Újfalu, rendszabás)
1835 Helmeczy Mihály (szerk.): Társalkodó. Tudományos Művészeti 's Mesterségi Tekintetben. I-II. Pest, 1835, Helmeczy Mihály. Negyedik évfolyam,(nem teljes), az első rész 29-52. számok (1-28.,30. hiányzik), valamint a második rész 53-104 számok. Korabeli papírkötésben, a könyv végén betűrendes tárgymutatóval. A 1-28. ás 30. számok az első részből hiányoznak. Az első két lap gyűrött. A 154., és 158. oldalakon korabeli ceruzás aláhúzások. A borítója picit sérült, kopottas. Néhol a lapok foltosak.
1856 Allgemeine Bauzeitung mit Abbildungen. Hrsg. C. F. L. Förster. Osztrák-Magyar Monarchia egyik legjelentősebb építészeti folyóiratának teljes évfolyama egybekötve. Számos kihajtható melléklettel. Korabeli félvászonkötésben, márványozott lapszélekkel. Érvénytelen könyvtári pecsétekkel. Nem kollacionált.
1859 Pest, A materialismus hatásairól, székfoglaló beszéd, mondotta a Magyar Tudományos Akadémia gyűlésén Greguss Ágost, kiadta a Szent István Társulat, 32p