Vegyes zenei témájú könyvek, 4 db: Liszt Ferenc életének regénye. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány. Passuth László: A mantuai herceg muzsikusa. Bp., 1957, Zeneműkiadó. Kiadói félvászon-kötés. Franz Werfel: Verdi. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ambrózy Ágoston: Borostyán. Bp., 1965, Zeneműkiadó. Kiadói egészv...
Vegyes könyvtétel: a Szépirodalmi Könyvtár 3 kötete, a Pantheon kiválasztottak 2 kötete, stb., átnézésre érdemes, összesen 14 db, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban
Wilhelm Röpke: A harmadik út. (Korunk társadalmi válsága.) Bp., é.n. (1943), Aurora. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé viseltes állapotban, sérült gerinccel, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Benedek Marcell: A magyar irodalom története. Bp., 1938, Singer és Wolfner Irodalm Intézet Rt. Kiadói félvászon kötés, kiadói viseltes papírborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban.
Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. Összeáll és bev.: Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1911. Kner Izidor, 394+14 p. Átkötött korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
Báró Eötvös József: A nővérek. Regény. Budapest, 1890, Ráth Mór. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, Aufrecht és Goldschmied kiadó díszes, bibliofil kötésében, mely Gottermayer Nándor műhelyében készült, a gerincénél kisebb sérüléssel és kopással, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, de alapvetően jó állapotban.