Salamon Béla: Hej színművész!... Bp., 1939, Szerzői kiadás. Első kiadás! Kiadói illusztrált egészvászonkötésben, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző által dedikált!
Fekete István: Csi. Történetek állatokról és emberekről. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1942, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval.
Surányi Miklós: Trianoni páva - A gyujtogató. Surányi Miklós Műveinek Emlékkiadása I. Budapest, 1936, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. Számozott, 381. példány! Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, 162+87 p. A gerince sérült, viseltes!
A legvitézebb kozákkapitány Tárász Bulyba rendkivüli élete. Gogoly regényéből az ifjuság számára átdolgozta Szalacsy Károly. Bp., 1938, Rekord Könyvkiadó. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, az eredeti borítót az átkötéskor felhasználták, és az elülső borítóra kasírozták, kissé laza fűzéssel.
Horváth János: Az irodalmi műveltség megoszlása. Magyar humanizmus. Budapest, 1944, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés, a gerince kissé megtört, de egyébként jó állapotban.
Hevesi József: A hesperidák kertje. Históriák a klasszikus világból. Bp., é.n., Dick Manó, 196 p. Korabeli félvászon kötés, az eredeti címlapja bekötve. Jó állapotban.