Zilahy Lajos: Szépanyám. Színmű három felvonásban. Bp., [1943], Athenaeum. Átkötött korabeli egészvászon-kötés, az eredeti borítót egy részét az elülső borítóra kasírozták. Hegedűs Rózsának, Hegedűs Sándornak és Hegedűs Loránt írók hugának az érdekes bejegyzésével.
Herczeg Ferenc: Arany Szárnyak. Színmű három felvonásban, egy előjátékkal. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóval. Első kiadás. A szerző által dedikált példány.
Paul de Kruif: Az éhség legyőzői. Fordította Zilahy Miklós. Bp., é.n., Pantheon. Korabeli egészvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső oldalra kasírozták, egy-két helyen ceruzás aláhúzással, kissé laza fűzéssel, ex libris-szel.
Hegedűs Sándor: Ikaros. Dráma három felvonásban.+ A rab. Fantasztikus dráma három felvonásban. (Egybekötve.) Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 63+56 p. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1953) által hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Hegedüs Sándor: Egy daxli naplója. Bp.,1939, Singer és Wolfner. Átkötött kissé foltos egészvászon-kötés, beragasztott újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1953) által hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Bernard Shaw: Man and Superman. A comedy and philosophy. London, é.n. [1913], Constable&Company Ltd., 92 p. Átkötött egészvászon-kötés, angol nyelven, ex libris-szel./ Linen-binding, in English language.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Gobineau gróf: A reneaissance. Történelmi jelenetek. II. kötet. Fordította, előszóval és jegyzetekkel ellátta Dr. Székely István. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel.
Hermann Sudermann: Es lebe das Leben. Drama in fünf Akten. Stuttgart-Berlin, 1902, J. G. Cotta'sche Buchhandlung. Dritte Auflage. Átkötött egészvászon-kötés, német nyelven. Navratil Dezső fül-orr gégész orvos névbejegyzésével, és felesége Hegedűs Rózsa ex libris-szel./ Linen-binding, in German language.
Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, foltos gerinccel laza fűzéssel, Medici Katalin beragasztott fotójával, fekete-fehér képekkel illusztrálva, ex libris-szel,.