Karinthy Frigyes: Heuréka. Budapest, 1927, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,186 p. Átkötött egészvászon kötés, kissé foltos borítóval, kissé vetemedett kötéssel. Első kiadás.
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., 1945, Magyar Téka. 39 p. A címlap Gábor Éva munkája. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. Első kiadás.
Pátkai Pál: Az utolsó óra munkásaihoz. Szellemi tanítások Pál beszélő médium útján. III. kötet. Hatások és viszonthatások. Bp., 1939, Szellemi Búvárok Pesti Egylete. Kiadói, enyhé viseltes papírkötésben, gerincén kis sérüléssel..
Vécsei Miklós: Négyszemközt híres emberekkel. Arcképek.Bp., 1918, Kultura Könyvkiadó Rt. Papírkötés, megviselt állapotban, a borítója hiányzik, a gerince javított.
Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. Magyar Jövő Könyvtára 18. Bp., é.n., Magyar Jövő Ifj. Irodalmi Rt., Stephaneum-ny. Kiadói félvászon-kötés. Jó állapotban.
Ottó Ferenc: Bartók Béla a Cantata Profana tükrében. Bp., 1936, Kéve Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, egy két helyen ceruzás bejegyzéssel. A szerző által aláírt.
Gombocz Zoltán: A magyar történeti nyelvtan vázlata. IV. jelentéstan. Tudományos gyűjtemény 16. Bp., 1926, Danubia. Kiadói kartonált papírkötés, hiányos gerinccel. A címlapon Hadrovics László (1910-1997) nyelvész névbejegyzésével.