Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I-II. kötet. Fordították: Dr. Entz Géza, Dr. Fülöp Zsigmond, Dr. Madzsar József. Természettudományi Könyvtár. Bp., 1910, Athenaeum. Átkötött egészvászon-kötés, megviselt borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Flammarion, Camile: Népszerű csillagászattan és az égboltozat egyetemes leírása I-II. kötet. Fordította: Hoitsy Pál. Harmadik átjavított, a legújabb eredeti után átdolgozott és kibővített kiadás. Számos illusztrációval. Budapest, 1900, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötésben, megviselt állapotban, kopottas, foltos borítóval, javított gerinccel, a II. kötetben ...
Dr. Lévai József: A baleseti sérüléseknél való segélynyújtás tankönyve. Munkaügyi Közlöny Könyvtára VIII. füzet. Bp., 1926, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Becker, G[ottfried] W[ilhelm]: Kurze jedoch gründliche Anleitung wie man gesund bleiben ... kann. Lipcse, 1823, Wilhelm Engelmann. Kopott kartonált papírkötésben.
Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban. A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nag...
Dr. Hoffmann E. Lovag: A törvényszéki orvostan atlasza. Lehmann-féle orvosi kézi atlaszok IX. Fordították Dr. Ajtai k. Sándor István, Dr. Krausz Arthur. Budapest, 1899, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, a borítója megviselt állapotban, a lapok foltosak, a kötése javított, a védőlapjai pótoltak, 193 szövegképpel (1 hiányzik, 181-182 szövegkép lapja fordítva van bekötve), 56 színes tábláv...