E. Lynn Linton: The Lake Country. W. J. Linton metszeteivel, London, 1864, Smith, Elder and Co. Angol nyelven. Kiadói dobornyomott, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, jó állapotban. / In English, golden, embossed cloth binding. Good condition.
Budapest Műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai
Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés, kissé fakó gerincekkel, de egyébként jó állapotban.
Dr. Wick Béla: Kassa története és műemlékei. Kassa, 1941, Wiko, 446 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító megviselt állapotban, de belül jó állapotban, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Róna Zsigmond: A hőmérséklet évi menete Magyarországon. M. Kir. Országos Meterológiai és Földmágnességi Intézet hivatalos kiadványai 1900. III. kötet. Bp., 1900, Károlyi György Kő és Könyvnyomdája. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
A. J. Pannekoek: Geological History of The Netherlands. 'S-Gravenhage, 1956, Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, szövegközti ábrákkal, és fekete-fehér fotókkal illusztrálva, angol nyelven./ Half-linen-binding, with worn cover, in English language.
Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XX. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1932, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopottas borítóval, magyar és német nyelven./
Statistisches Jahrbuch der Haupt- und Reisdenzstadt Budapest. XX. Jahrgang 1932. Half-linen-binding, with spotty and worn cover, in Hungarian and German languages.
Kazán-Orsova-Vaskapu. Kasan-Orsova-Eisernes Thor. Orsova, é.n., Hutterer Géza, 12 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírborítóban, a zsinórfűzés hiányzik, 2 fotó hiányzik, magyar és német nyelven.
Rexa Dezső: Zwölf Monate in Pesth.(Százesztendős Pest-Budai képeskönyvetske.) [Bp., 1940], Officina. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./
Half-linen-binding, iwth a little bit worn cover, in German language.