Trochu, [Louis Jules]: L'empire et la défense de Paris devant le jury de la Seine. Párizs, 1872, J. Hetzel. Félbőr kötésben (Kis Tivadar, Pápa), jó állapotban.
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p. Átkötött félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel.
Dr. Imrédi-Molnár László: Tóth Ágoston honvédezredes, a XIX. századbeli magyar térképezés úttörőjének élete és működése. Bp., 1938, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet. Kiadói papírkötés, kissé szakadt hátsó borítóval. A Térképészeti Közlöny 8. számű különfüzete, ex libris-szel.
Patera, Herbert V.: Unter Österreichs Fahnen. Ein Buch vom österreichischen Soldaten. Graz-Wien-Köln, 1960, Verlag Styria. Egészvászon kötés, képekkel illusztrált, jó állapotban / linen binding, illustrated, good condition
György Sándor: A Magyar Királyi 16. Honvéd Felderítőosztály harcai az 1. Hadsereg kötelékében 1944-1945. Bp., 2012, Históriaantik, megjelent 100 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Clair Vilmos: Párbaj-codex. Báró Perényi Zsigmond belügyminiszter, koronaőr, Magyar Nemzeti Szövetség elnökének előszavával. Bp., [1934], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 158 p. Huszonkettedik, javított kiadás. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, két fekete-fehér fotóval illusztrálva.
Háborus novellák. Az Érdekes Ujság ingyenes husvéti melléklete. Bródy Sándor, Heltai Jenő, Keszler József, Kosztolányi Dezső, Molnár Ferenc és Móricz Zsigmond elbeszélései.+Móricz Zsigmond: A kárpáti vihar. Az Érdekes Ujság ingyenes pünkösdi melléklete. Első kiadás. +Nagy Endre: Már minálunk babám... (Egy ütközet története). Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. Első kiadás. Bp., 1915-1...
Emlékezés a hegyicsapatokra. Szerk.: Illésfalvi Péter. Az 1939. október 1.-jén hadrendbe állt m. kir. kárpátaljai 1. honvéd hegyidandár megszervezésének 60. évfordulója alkalmából a budapesti Hadtörténeti Múzeumban rendezett emléktábla-avatás, kiállításmegnyitó és tudományos konferencia. Bp., 2002, Honvéd Hegyivadász Alapítvány-Paktum Nyomdaipari Társaság. Papírkötésben, német nyelvű rezümével.
Tóth Ágoston honvéd ezredes a katona és térképész (1812-1889). Bp., 1987, MN Térképész Szolgálatfőnökség. Szerk.: Bak Antal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A kis hadvezér. Összeállította Sztrókay Kálmán. Bp., (1940), Rózsavölgyi és Társa. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső kötéstáblát az átkötéskor részben felhasználták.
Robert W. Coakley, Stetson Conn: The War of the American Revolution. Narrative, chronology, and bibliography. Washington, 1975, Center of Military History United States Army. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, térképekkel illusztrált, angol nyelven./Paperbinding, in English language.