Vegyes könyvtétel, természetvédelem témában, 2 db: Dr. Pájer József: Természetvédelem az ezredfordulón. Mezőgazdaság a természetvédelem szolgálatában. Szerk.: Hartman Mátyás. Bp., 2002, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói papírkötés és kiadói kartonált papírkötés.
A Pesti Hírlap Könyvtára: A föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kopottas, javított gerinccel.
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. I. kötet. Fordították Török Aurél, Entz Géza. Bp., 1884, K. M. Természettudományi Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, kissé laza fűzéssel, szövegközti ábrákkal.
Dr. Burcsányi Gyula et al.: Az egészség enciklopédiája. Tanácsadó egészséges és beteg emberek számára. Bp., é.n., Enciklopédia Rt. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas borítóval, gerinccel, egy kijáró lappal, kissé laza fűzéssel, képekkel illusztrálva.
Orvosi talányok enciklopédiája. Georges M. Gould és Walter L. Pyle Anomáliák és különlegességek az orvostudományban című 1896-ban kiadott művének adaptációja. h. n., é. n., Euro Direct Service Kft. Kiadói papírkötésben.
Dr. Klemperer György: A klinikai diagnostika alapvonalai. Fordította Thein János. Átnézte és előszóval ellátta Dr. Korányi Sándor. Bp., 1903, Mai Henrik és Fia. Kiadói kopottas egészvászon kötés, festett lapélekkel. Jó állapotban.
Dr. Burger Károly: Szülészeti Műtéttan. Bp. 1944, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. II., teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói kissé kopottas félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.
Id. Issekutz Béla (szerk.): Gyógyszertan és gyógyítás 1-3. 1. köt. (Bupest., 1959, Medicina, hatodik, teljesen átdolg. kiadás); 2. köt. (Budapest, 1959, Medicina Könyvkiadó, második, átdolgozott kiadás); 3. köt. (Budapest., 1960, Medicina, második, bővített átdolgozott kiadás). Kissé kopott vászonkötésben, 904+872+928 p.
Jean FInot: A fajok problémája. Szociológiai Könyvtár. Fordította Dr. Zalai Béla. Bp., 1909, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés. Jó állapotban.