Magyar Jövő Toldy-könyvtárának három kötete (11.,12.,16.) Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde, Vörösmarty Mihály: A két szomszédvár, Petőfi Sándor János vitéz. Bp., 1924, Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt. Kiadói félvászon-kötés, az egyik borító kopottas. volt könyvtári példányok.
Arion lantján. 2500 év európa költészetéből. Fordította Kolos Marcell. (München), (1944), Veritás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóval, szakadt papírborítóval, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Benedek Marcell (szerk.): Irodalmi lexikon. Budapest , 1927, Győző Andor Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, és kissé laza kötéssel.
Dr. H Wichelhaus: Sulfurieren, alkalischmelze der sulfosäuren, esterifizieren. Leipzig, 1911, Otto Spamer. Kiadói egészvászon-kötésben, számos ábrával.
Révay József: Ókori író - mai olvasó. Panthenon-tanulmányok 2. Bp., 1942, Panthenon, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kijáró elülső szennylappal, Athenaeum könyvesbolt címkéjével, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Vinogradov, [Anatolij]: Paganini. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.