Stein Aurél: Nagy Sándor nyomdokain az Indushoz. Bp., 1929, Franklin-Társulat, 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, néhol foltos lapszélekkel.
Takács József: Görögország földrajzi nevei. Bp., 1932, M. Kir. Állami Térképészet. Kiadói papírkötés. A "Térképészeti Közlöny" 5. számú különfüzete. Jó állapotban.
Budapest Székesfőváros Statisztikai Évkönyve XX. évfolyam. Szerk.: Dr. Illyésfalvi I. Lajos. Bp., 1932, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kopottas borítóval, magyar és német nyelven./ Statistisches Jahrbuch der Haupt- und Reisdenzstadt Budapest. XX. Jahrgang 1932. Half-linen-binding, with spotty and worn cover, in Hungarian and German languages.
Majsai Károly: Petőfi Sándor és születi a Szalkszentmártoni nagyvendégfogadóban. 1845-1846. Szalkszentmárton, 1996, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Múzeumi Szervezete. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Kiss László, Kiszely Gyula, Vajda Pál: Magyarország ipari műemlékei. Industrial Monuments in Hungary. Bp., 1981, Országos Műszaki Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Dr. Sziklay János: Balatonunk egészségügyi, gazdasági és turisztikai értéke. Bp., é.n., Országos Pázmány-Egyesület., (Pécs, Danubia Könyvkiadó), VI+299+5 p.+ 4 t. Fekete-fehér fotókkal. Átkötött modern félvászon-köté, az egyik tábla szakadt, volt könyvtári példány.
A magyar korona országainak 1892 és 1893. évi népzmogalma. Magyar Statisztikai Közlemények Új Folyam VIII. kötet. Szerk.: Országos Magyar Kir. Statisztikai Hivatal. Bp., 1895, Athenaeum Rt. 4+73+121 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső borítóra ragasztották, eléggé megviselt állapotban, kijáró lapokkal, a lapok egy részének a szélei sérültek, intézményi bélyegzővel.
Háger László (szerk.): Szabolcs vármegye fejlődése és kortörténete. Szabolcs vármegye, 1929, Erdélyi Gyula, 420 p.+LIV t. Modern javított egészvászon kötés.
Tarczay Gizella: Bolgár földön. Földrajzi regény a magyar ijfúság számára. Budapest, 1936, Stephaneum Nyomda Rt., Kiadói illusztrált félvászon kötés, kissé foltos, kissé kopottas borítóval, számos képpel, valamint két térképpel illusztrálva.