Orbán Ferenc: Családi ház tervezése. Az építészetről a közönséghez. Bp., 1931, "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt., 106 l.+2 sztl. lev. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, felragasztott képpel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. A szerző, Orbán Ferenc (1874-1961) által dedikált! Ritka! Jó állapotban.
Tőry Emil: Michelangelo mennyezetképzése a római Sixtus-kápolnában. Tanulmány. Első kötet. Bp., 1912, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt, 1 sztl. lev. + 1 t. + 1 sztl. lev.+138 p. + 1 kihajtható t. Kiadó kissé kopottas papírkötésben, gazdag szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Tőry Emil (1863-1928) névbejegyzésével.
Hevesy Iván: Magyar tájképek. Hevesy Iván fényképei. A magyar táj és a magyar tájkép. Gyoma, 1941, Kner Izidor. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, Mónus Illés ex libris-szével.
Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája.) Bp., 1948, Szikra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, de belül jó állapotban.
Ajándékozási sorokkal Spácay Hedvig (1927-?) levéltárosnak, a levéltár parancsnokának Vértes Imre (1905-1986) ezredesnek, és Matuz József (1905-1992) főhadnagy, történésznek az aláírásaival, dátumozva (1952. szeptember. 28.) Vértes Imre ezredest 1953-ban bebörtönözték, később 1956-ban szabadult.
Große europäische Buchmalerei. Die Kunst der Initiale. Stuttgart - Zürich, 1980, Müller und Schiller - Coron Verlag. 25. számú sorszámozott példány, készült 1495 példányban. 4 db kódexlap igényes reprodukciója fa keretben, kísérőfüzettel, bársony mappában, karton védőtokkal, jó állapotban.