Dr. Nicholas Móricz: The Fate of the Transylvanian Soil (Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform). Bp., 1934, Society of the Transylvanian Emigrants. Kiadói foltos, elszíneződött egészvászon-kötésben, két térképmelléklettel. A 25. oldaltól felvágatlan. / Stained cloth-binding, two cartograms included.
A nagy francia forradalom és Napóleon. I-V. köt. Írták: Adorján Andor, Kéry Pál, Seress László és Zilahi Kiss Béla. Szerk. Borovszky Samu. Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ. Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott Gottermayer féle egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel, kopott, foltos borítóval, az ...
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825. Bp., 1910, Franklin, XV+552 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon köté, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Magyar ipar és kereskedelem. Szerk.: Dr. Dobs László, Máriáss Imre. Budapest, 1943, Magyar Ipar és Kereskedelem Kiadóhivatala. Kiadói félvászon borítóban, kissé viseltes gerinccel, kissé kopottas borítóval.
Herzog József: Skóciai Szent Margit származásának kérdése. Különlenyomat Turul LIII. számából. Bp., 1939, Franklin-Társulat-ny. Kiadói papírkötés, megviselt, ragasztott gerincű borítóval, de belül jó állapotban.
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. Szerk.: Lukinich Imre. 2. köt. Bp., [1935], Franklin Társulat. Dombornyomott, kicsit kopott bőrkötésben, gerince hiányzik, egyébként jó állapotban.
Magyarok és a risorgimento. Szerk.: Szász Károlyné Gillemot Katalin. Ács: Tivadar: A magyar légionisták életrajzgyűjteménye. A risorgimento magyar bibliográfiája. Összeállította: Gátiné Pásztor Mária. Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Magyar Risorgimento Emlékbizottság - Hazafias Népfront. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok. Új sorozat 12. (XXXV.) Kissé viseltes papírkötésben.
H.A.L. Fisher: Európa története I., III. kötetek. (I. Ókor és középkor. III. A liberális kísérlet.) Fordította: Balla Antal és Benedek Marcell. Budapest, é.n., Singer és Wolfner, 415+507 p. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, a II. kötet hiányzik.
Bruno Brehm: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig. Ford. Fenyő László. I-III. köt. I. Így kezdődött. Apis és este. V. kiadás, 1940. II. Ez lett a vége. Brest-Litowsktól a békekötésig. VI. kiadás. III. A kétfejű sas lehull. A Habsburg Monarchia összeomlása. VI. kiadás. Bp., 1940-é.n., Grill Károly. Kiadói egészbőr-kötésben, a fűzésük l...
Földy János: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben.
Botos János: A Pesti Magyar Kereskedelmi Bank története. Bp.,1991, Kereskedelmi Bank Rt. Kiadói műbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban. Jó állapotban. Megjelent 2000 példányban.