Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Kosáry Domokos: Magyarország története. Nemzetnevelők könyvtára I. Nemzetismeret 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Térképekkel, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Térképekkel, Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, gerinccel, a borító egyik sarka kissé sérült.
Fustel de Coulanges: Az ókori község. Tanulmány. A görög és római vallásról, jogról és intézményekről. Fordította Bartal Antal. Bp., 1883, MTA. Kiadói egészvászon-kötés,
Magyarországi és erdélyi urak. Pálffy János emlékezései. S. a. r.: Szabó T. Attila. 1-2. köt. Kolozsvár, 1939, Erdélyi Szépmíves Céh. Egybekötve, későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
Pester Ungarischer Commercial Bank. 1841-1941. Rückblick auf ein Jahrhundert. (Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841 - 1941 Száz esztendő emlékei.) Bp. 1941. PMKB. Gazdag kép-, dokumentum- és hasonmás anyaggal, német nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói, színes, illusztrált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, volt könyvtári példány./Paperbinding, in German language.
King, Anthony: Archeology of the Roman Empire. London, New York, Toronto, Sydney, 1982., Hamlyn. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, képekkel illusztrált, jó állapotban / paperback, good condition