Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. h. n., 1988, Optimum kiadó. Reprint kiadás.
Illés György: Fel, fel, vitézek! A Rákóczi-szabadságharc és az 1848/1849-es szabadságharc várai. Bp., 1986, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal.
Baráth Tibor: Tájékoztató az újabb magyar őstörténeti kutatásokról. Veszprém, 1989, Turul. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval, hiányos hátsó előzéklappal.
Mangold Lajos: Világtörténelem polgári fiúiskolák számára. Bp., 1889, Franklin. Átkötött félvászon kötésben, javított kötéssel, gerinccel, de belül jó állapotban.
Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. II. kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Athenaeum könyvkiadó országok történetét bemutató könyvsorozatából hat kötet. (Összesen nyolc könyv.): André Maurois: Anglia története I-II. kötet. Fordította Németh Andor. Agostino Savelli: Itália története. A birodalom bukásától a birodalom megalapításáig. Fordította Brelich Mario. Louis Bertrand: Spanyolország története. Fordította Rónai Mihály András. A függeléket írta Passuth László. Wolfgan...