3 db ásványokról szóló könyv: Koch Sándor: Könyv a kövekről. Bp., 1957, Bibliotheca Kiadó. Papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. Dr. Rudolf Börner: Was ist das für ein Stein? Stuttgart, 1941. Franchische Verlagshandlung. Német nyelven, papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. P. G. Read: Dictionary of Gemmology. Leningrád, 1986. Butterworth and Co. Kiadói kartonált papírkötésben.
cca 1955-1979 Különlenyomatok gyűjteménye különféle orvosi szakfolyóiratokból (Kísérletes orvostudomány, Gyermekgyógyászat, Acta Chirurgica, Magyar Sebészet, Orvosi Hetilap...stb.), kb. 60-70 db., félvászon mappában egybekötve, magyar, német, angol nyelven, jó állapotban.
Bumm Ernő: A szülészet alapvonalai. Ford. Dr. Kubinyi Pál és Dr. Kovács Richárd. Ajánlást írt hozzá Tauffer Vilmos. A kilenczedik német kiadás szerint kibővítette és sajtó alá rendezte dr. Kubinyi Pál. Bp., 1915, Franklin. Második, magyar kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, rossz állapotban, kopottas, sérült borítóval, sérült kötéssel, a könyvtest elvált a borítótól, foltos lapokkal.