Bulla Béla, Mendöl Tibor: A Kárpát-medence földrajza. Nevelők könyvtára 2. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé sérült az egyik sarka. A könyv a Kárpát-medencét, mint egységes földrajzi teret tárgyalja. Különlegessége, hogy politikai nyomásra 1947-től napjainkig, majdnem ötven éven át nem jelent meg hasonló munka.
Prinz Gyula: Európa természeti földrajza. Bp., 1923, Világirodalom Könyvkiadóvállalat. Félvászon kötés, sok ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban.
Dr. Vuk Mihály-Dr. Sándor Zoltán: Élelmiszerkémia. Bp, 1943, Hungária M. T. E. XXVIII. Molekula Csoportja, Mérnökök Nyomdája-ny. Kiadói papírkötés, megviselt, rossz állapotban, szakadozott borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Vörös József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 346 p. + XV melléklet. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kopottas borítóval, az elülső borító és a lapok hullámosak. Dr. Keszi Kovács László (1908-2012) néprajzkutató, az Erdélyi Tudományos Intézet, gróf Teleki Pál Tudományos Intézet, a kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudom...
Dr. Hollendonner Ferenc: A fenyőfélék fájának összehasonlító szövettana. Kiadja az Országos Erdészeti Egyesület. Bp., 1913, Pátria, 187+1 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik, a gerince sérült, a könyvtest középen kettévált, 39 tábla hiányzik.
Dr. Hoffmann E. Lovag: A törvényszéki orvostan atlasza. Lehmann-féle orvosi kézi atlaszok IX. Fordították Dr. Ajtai k. Sándor István, Dr. Krausz Arthur. Budapest, 1899, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, a borítója megviselt állapotban, a lapok foltosak, a kötése javított, a védőlapjai pótoltak, 193 szövegképpel (1 hiányzik, 181-182 szövegkép lapja fordítva van bekötve), 56 színes tábláv...