Gyulai Pál: Apróbb gyermek-mesék. Eredeti magyar gyermekmesék. Dalok és verses mesék. Szemlér Mihály illusztrációival. Bp.,(1894), Eggenberger, 3-155 p. Első kiadás.(?) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, rossz állapotban, kopottas borítóval, a borítón névbejegyzéssel, a címlap és a 134-139. oldalak hiányoznak, a lapok egy része sérült, szakadt, hiányos (25/26., 31/32.,35/36., 39/40., 61/62.,67-70...
Madarász Emil: Terülj kendő. Bp., 1955, Móra. Réti György rajzaival. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően szép állapotban.
Tutsek Anna: Az élet iskolája. Regény fiatal leányok számára. Bp., 1904, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora I. kötet. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1907, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói illusztrált szecessziós egészvászon, Gottermayer N.-féle kötésben. Dr. Hirschler József (1874-1936) katolikus plébános, kanonok, pápai prelátus, művészeti író ex libris-szével. Jó állapotban.
Mark Twain: Koldus és királyfi. Fordította Fái J. Béla. Bp., é.n., Révai Irodalmi Intézet Nyomda. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, szövegközti illusztrációkkal.
Harriet Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója. I-II. kötet. Átdolgozta Dr. Darvai Móric. Bp., é.n., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai),179+1 p.+11 t.;185+1 p.+9 t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé laza fűzéssel, egészoldalas illusztrációkkal, három illusztráció kijár.