Gaal Mózes: A kard és lant hőse. Regényes történet a magyar ifjúság számára. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói illusztrált egészávszon kötés, kissé kopottas borítóval.
Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes)+Magyarország a XX. században I-II. kötetek.+Révai Új Lexikona 1. kötet. Szekszárd, 1994-2007, Babits Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Vörösmarty Mihály összes munkái. Szerk.: Gyulai Pál. 4. köt. Bp., 1885, Méhner Vilmos. Kicsit kopott, gazdagon díszített vászonkötésben, jó állapotban.
Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. Szerk.: Dr. Máday Béla (Bp.,)1943, Fiatal Magyarság Szövetség, Forrás Nyomdai Műintézet. Kiadói papírkötésben, foltos. Benne a Fiatal Magyarság Szövetség könyvre vonatkozó két körlevelével.
Benedek Elek: Magyar mese- és mondavilág. I. kötet A csodaszarvas. Illusztrálta Reich Károly. Bp.,1987, Könyvértékesítő Vállalat-Móra. Kiadói kopottas félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadozott papírborítóval.
E. Permjak: Nem nehéz a választás. A szerző és fiatal barátai kalandos utazása a mesterségek birodalmában. Fordította Botos Imre. Bp., (1948), Új Magyar Könyvkiadó. Számos szöveg illusztrációval. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel.
Tisza Etelka: Nagy és dicső emberek történetei. Budapest, é.n., Légrády, 125+1+161+1 p. Kiadói szecessziós félvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval.