Az aranylánycon függő kastély. Francia, olasz, spanyol, portugál mesék. Válogatta, szerkesztette, az utószót írta Dömötör Tekla. Heinzelmann Emma rajzaival. Bp., 1977, Móra. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Varga Balázs: Társasjátékok könyve. Illés Árpád rajzaival. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, egy kiszínezett szövegközti ábrával. Josef Stefan Kubin: Az ördög és az adószedő. Fordította Cséfalvay Eszter. Illusztrálta Adolf Zábransky. Pozsony, 1974, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóval...
Rigócsőr Király. Rónay György fordítása. Gisela és Peter Nitzsche rajzaival. Grimm. Niederwiesa, 1970, Verlag Karl Nitzsche.(Készült a Móra Kiadó, Bp. gondozásában.) Kiadói illusztrált papírkötés, kopottas, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
Arany László: A kóró és a kis madár. Magyar népmese. Szilvásy Nándor rajzaival. Bp.,1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, laza fűzéssel, kijáró lappal, a lapszéleken kézi számozással, a végén névbejegyzéssel.
Többet ésszel, mint erővel. Mesék, tréfák, anekdóták a romániai magyar népköltészetből. Bukarest,1969, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Kardasova: A kis Rob. Fordította Gáspár Endre. Az illusztrációk N. Cejtlina rajzai nyomán készültek. Bp., é.n.,Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a fűzése laza, az előzéklapok hiányoznak, a hátsó kötéstáblán firkával.
Debreczeni József: Első félidő. Sebők Imre rajzaival. A borítót K. Sávely Dezső rajzolta. Bp., é.n.,Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.