Örkény István: Lágerek népe. Budapest, 1947, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, illusztrációkkal. Első kiadás.
Vajda János kisebb költeményei. Magyar Remekírók 50. kötet. Bp., 1903, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon, Leszik K.-féle kötés. Jó állapotban.
Tóth Béla: Szájrul szájra. Budapest,(1895), Athenaeum, XVI+446+1 p. Első kiadás. Kopottas kiadói egészvászon kötéseben, Gottermayer N. kötésben, hiányzó címlappal.
Móricz Zsigmond: Vidéki hírek és más elbeszélések. Bp., 1917, Táltos Kiadása. Első kiadás! Haranghy Jenő illusztrációival. Átkötött egészvászon kötés. Jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Utazás a koponyám körül. Bp., 1946, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner). Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Bródy Sándor: Erzsébet dajka és más cselédek. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, a gerince sérült, szakadt, a borítója elvált a könyvtesttől, a kötése sérült, 48 és 63 oldalak, és a 96-113 oldalak között a kötés elvált, a könyvből több lap kijár.
Negyvennyolctól a negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre. Bp., 1948, Magyar Ifjúság Népi Szövetsége. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzővel.