Toma István: A hegyaljai diákok. Regény a serdültebb ifjúság számára. Bp., 1912, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, szövegközti illusztrációkkal, de egyébként jó állapotban.
Idézetek tára. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., 1898, Müller Károly-ny. Átköttöt févászon-kötés. Jó állapotban. Jedlicsák Pál (1844-1917) kanonok, egyházi író, történész magánkönyvtári (név)bejegyzésével, és bélyegzőjével.
Benedek Elek Kis Könyvtára: Mosdóssy Imre három műve: Utravaló. Egy kalap története. Az eskü. Bp., é. n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói egészvászon kötésben, néhány lap szakadt, egyébként jó állapotban.
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp., 1942, Béta. 412 p., 14 t. (8 levélen, 2 mell. kihajtható). Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Ady emlékfüzet a zilahi és érmindszenti ünnepekről 1924 július 20. és 21. Összeállította Nagy Sándor a Szilágyság irodalmi szerkesztője. Zilah, 1924. Seres Samu. 79p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben
Tersánszky J. Jenő: Legenda a nyúlpaprikásról. Dante Új Könyvtár. Bp., é.n., Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, szakadt papírborítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban.