Gárdonyi Géza: Göre Gábor regényei, 6 kötet: Göre Martsa lakodalma. Más esetök is vagynak az könyvbe. Második eresztés. Durbints Sógor. Második eresztés. 15/16., 17/18., 31/32.,33/34., 35/36.,63/64. oldalaknál a lapok javítottak. A pesti úr. 79/80., 95/96. oldalaknál a lapok javítottak. A Kátsa. A címképnél az oldal javított. Veszödelmek, más szóval nem matska ugrás ide amerika se. Második eresz...
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula, fametszetekkel díszítette: Buday György. Második, bővített kiadás. Bp., 1935, Egyetemi Nyomda. 344 l. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
Alexandra Rachmanova: Szerelem, cseka, halál...Egy orosz diáklány naplója. Fordította Benedek Marcell. Halhatatlan könyvek. Bp., é.n., Dante. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Kovácsy Béla - Monostori Károly A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905. Pátria. XII+653+(3) p. + 14 tábla +1 térkép (kihajtható). Kiadói, festett, feliratos egészvászon kötésben. Egy lap gyűrött szélű és kijár, egyébként jó állapotban
Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Bocskay István, Bethlen Gábor, Pázmány Péter, Szenci Molnár Albert, Apáczai Csere János. Bp., 1906, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Kóka Rozália: Egy asszon két vétkecskéje. Bukovinai székely gyimesi és moldvai csángó népi szerelmes történetek. Eredeti gyűjtések alapján. Horóczi Margit illusztrációival. Bp.,2002, Timp Kft. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés.