Elias Lönnrot: A régi Kalevala előszava. Vanhan Kalevalan esipuhe. Bp.,1985, Hazafias Népfront - Akadémia Kiadó. 234. sz. számozott példány, készült 2150 példányban. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban.
Gilyén Nándor, Mendele Ferenc, Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki. 2., javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Böngérfi János: Egy rét virágainak és egy jegenyének regéi. Költői elbeszélés. Xantus Sándor művészi tollrajzaival. Bp., 1941, Scholtz Testvérek. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Radnóti, Miklós: Strmom Stazom. Fordította Danilo Kis. Újvidék, 1961, Novi Sad. Kiadói egészvászon-kötés, magyar-szerb kétnyelvű kiadás./ Linen-binding, in Hungarian and Serbian languages.
Varga Ferenc: Tiz eve iro, harminc éves iro keziratai edesanyjatol tanult nyelven. h.n, 1962, k.n., XV+95 p. Papírkötés. Készült 250 példányban. Ez a "J". példány. A szerző aláírásával, az ajánlásnál a szerző által kézzel átírt oldallal.
Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin-Társulat. Kiadói kopottas félvászon-kötés. Egyetlen kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Vértes Marcell rajzaival. Bp.,1944, Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.) Második, bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, ragasztott gerinccel.
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karrikaturák. Dezső Alajos és Major Henrik karrikatúráival. Modern Könyvtár. Bp.,(1912), Athenaeum Irod. és Nyomd. Rt., 190 p. Harmadik kiadás. Átkötött korabeli félvászon kötés, az eredeti elülső borítót az újrakötéskor felhasználtákm kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, a 17/18. oldal kijár.
Jókai Mór: Emlékeimből. Jókai Mór Hátrahagyott művei IV. kötet. Bp., 1912, Révai Testvésrek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói festett, aranyozott egészvászon, Gottermayer kötésben. Szép állapotban.
Radnay Erna: A nagyvilág küszöbén. Bizalmas tanácsok a jó modorról urileányok részére. Második, javított kiadás. Bp., 1907, Budapesti Bazár, 128 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, de belül jó állapotban.