Oroszország és a szovjetunió XX. századi képes történeti kronológiája (1900-1991) Szerk.: Krausz Tamás, Szilágyi Ákos. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
A Wilhelmstrasse és Magyarország. Német diplomáciai iratok Magyarországról 1933-1944. Összeállították és sajtó alá rendezték a bevezető tanulmányt írták: Ránki györgy, Pamlényi Ervin, Tilkovszky Loránt, Juhász Gyula. Fordították Kallós Pál, Simonffy-Tóth Ernő. Bp., 1968, Kossuth. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító kissé szakadat, kissé kopottas, de egyébként jó állapotban.
L'affaire Rajk. Compte rendu sténographique complet des séances du tribunal du peuple á Budapest, du 16 au 24 septembre 1949. h.n., 1949, Les Éditeurs Francais Réunis. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, fracia nyelven. / Paperbinding, in poor condition, in French language.
Vargha Damján: A rodostói fejedelem. Pécs, 1935, Maurinum. Kiadói papírkötés, az elülső borító hiányzik. II. Rákóczi Ferenc halálának 200 éves évfordulója alkalmából. A szerző által dedikált.
Edvard Radzinszkij: II. Sándor. Az utolsó nagy cár. Fordította Katona Erzsébet. Bp.,2006, Európa. Kiadói kopottas kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.