Books: Judaica

Number of items: 18

Szilágyi Dénes: A zsidó népegyéniség. Bp., 1943, Zsidó Munkaközösség (Értekezések a zsidótudományok köréből). Papírkötésben, jó állapotban.
15569.

2 400 HUF
Fényes Mór: Szentírásunk I. Zsidó Történeti Irodalmi Tár. Bp., 1999, Országos Rabbiképző Intézet. Kiadói papírkötés.
15570.

3 000 HUF
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Fordította Lőw Éva. Bp., 1948, Káldor György. Kiadói papírkötés, kopottas, szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.
15571.

2 200 HUF
5,95
6,47
Felkai László: A budapesti zsidó fiú-, és a leánygimnázium története. Bp., 1992, Anna Frank Gimnázium. Kiadói kartonált papírkötés.
15572.

1 800 HUF
Mózes öt könyve és a háftárák III. Leviticus. Héber szöveg, magyar fordítás és konmentár. Szerk.: Dr. Hertz J. H. Bp., 1941, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, javított gerinccel.
15573.

1 000 HUF
4 db judaika témájú könyv: Goda Gábor: A fasizmus hazugságai / Sós Endre: Három mártír. Bp., 1945, Officina.; Zsolt Ágnes: Éva lányom. Bp., 1948, Új Idők.; Stoics István: A zsidók királya. Bp., é. n., Élet és Egészség.; Asch, Shalom: A Názáreti. 1-3. köt. Bp., é. n., Tábor. Különféle kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
15574.

4 600 HUF
12,43
13,53
15575.

8 000 HUF
15576.

8 000 HUF
Pollák Kaim: Héber-magyar teljes szótár. Bp, 1983, Ráday Kollégium, Budapesti Református Theológiai Akadémia Sokszorosító Műhelye-ny. Egészvászon-kötés. Reprint kiadás, az 1981-es változatlan utánnyomása.
15577.

1 800 HUF
Kertész Péter: A könyvek hídja. Emlékfüzér a 100 éve született Scheiber Sándorról. Bp., 2013, Wesley János Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
15578.

800 HUF
Csillag Máté: Zsidó anekdoták kincsesháza. Bp.,1991, Sós Antikvárium-Orpheusz Könyvek. Kiadói papírkötés.
15579.

1 000 HUF
Dr. Lázár Lajos: Palesztina. Bp.,(1935), Tábor. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, Weiss Vilmos ex libris-szével. Jó állapotban.
15580.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF