Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Budapest, é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a gerince elvált a borítótól, a kötése sérült, szétvált, a melléklet hiányzik.
Izrael könyörgései. Magyarra fordította Deutsch Henrik. Átdolgozotta Schill Salamon. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Harmincharmadik bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, megviselt állapotban, kopottas borítóval, a szennylapokon és a kötéstáblákon ceruzás bejegyzésekkel, firkával, valamint egy-két helyen ceruzás aláhúzással a szövegben, magyar és héber nyelven.
Pálgi, Joél: ... és jött a fergeteg. Héberből ford. Diamant Elemér. Tel Aviv, [é. n.] Alexander. 375 l. Kiadói félvászon kötésben. Belül a kötéstábla elvált.
Zsidókérdés, asszimiláció, antiszemitizmus. Tanulmányok a zsidókérdésről a huszadik századi Magyarországon. Szerk.: Hanák Péter. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Shlomo S. Gafni - A. van der Heyden: The glory of the Holy Land. Jerusalem, 1982, The Jerusalem Publishing House. Angol nyelven. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval. / In English language. Linen binding, paper cover.
Eszter könyve. Púrim, avagy a sorsvetés és a megmenekülés ünnepének elbeszélése. Fordította, szerkesztette és kommentálta Fröhlich Róbert. Bp., (2000),HM Tábori Rabbinátus. Kiadói papírkötés, magyar és héber nyelven. A fordító, Fröhlich Róbert (1965-) főrabbi dedikációjával.