A jó házi konyha. Így kell főzni! A sütés-főzés tudományának új kódexe. Szerk.: Bánffyhunyady Hunyady Erzsébet. Francia konyha, vendéglátás c. részekkel kiegészítette Tutsek Anna. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
Dr. Bögre János, Dr. Kakuk Tibor Miklósné, Dr. Horváth Erzsébet: Kacsa-, lúd-, pulyka- és gyöngytyúktenyésztés kézikönyve. Szerk.: Dr. Bögre János. Bp., 1968, Mezőgazdasági Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Natter-Nád Miksa: Uj virágos könyv. Kerti és szobai növényeink származása, története és ápolása. Bp., 1942, Pallas. Kiadói illusztrált papírkötésben, ragasztott, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Gróf Széchenyi-Wolkenstein Ernőné: A törpe gyümölcsfák ültetése és gondozása. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes hátsó borítóval, sérült, ragasztott, javított gerinccel.
Magyar Elek: Az ínyesmester nagy szakácskönyve. (Budapest, 1955, Műszaki Könyvkiadó.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, hiányzó címlappal.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
Szili István, Véssey Ede: A csiperke és a más gombák háztáji termesztése. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1980, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Fekete László: A házinyúltenyésztés egészségtana. (Az ól, takarmányozás, tenyésztés és nevelés egészségtana.) A házinyulak betegségei. Budapest, 1936, Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt., 107 p. Kiadói tűzött papírkötés. A borítója foltos. A kötése sérült; a könyvtest elvált a borítótól.