Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, illusztrált, jó állapotban.
Németi Gábor: Hatvan az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején. Hatvan, 1998, Grassalkovich Művelődési Központ (Hatvani Füzetek 2.). Készül 500 példányban. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
A múlt születése sorozat 5 kötete: David Oates, Joan Oates: A civilizáció hajnala. Patrick Fitzgerald: Az ősi kína. John Waechter: Az ember őstörténete. Peter Warren: Az égei civilizációk. Georgina Hermann: Perzsa reneszánsz. Bp.,1975-1978, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar Történeti Életrajzok. Szádeczky Lajos: Kovacsóczy Farkas 1576-1594. Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Szilágyi Sándor: II. Rákóczi György 1621-1660. Bp., 1891, Magyar Történelmi Társulat, 140 p.+8 t.+332 p.+19 t.+212 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel, ábrákkal, egykorú ábrázolásokkal, gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas gerinccel, kopot...
Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben. Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel. Csak első kötet! A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a s...