Dr. W. F. A. Zimmermann: Der Erdball und Seine Naturwunder. Populäires Handbuch der physischen Geographie. I-III. (Négy kötetben.)
I. Allgemeine irdische und kosmische Verhältnisse.
II. Magnetismus-Hydrographie.
III. 1. Die Wunder der Urwelt. Die feste Erdinde.
III. 2. Die belebte Erde
Berlin, 1854-1855, Gustav Hempel. Korabeli félbőr-kötés, kopottas gerinccel, és borítóval, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, német nyelven. / Contemporary Half-leather-bindin, with worn spine and cover, in German language.
Török Mihály: A gróf Károlyi László-féle fóti uradalom sikátorpusztai gazdaságának talajtani viszonyai. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., 1932, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 139-162 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány. Különlenyomat a Mezőgazdasági Kutatásokból.
Egészségápolás könyvtára 2 kötete (IV., XII. kötetek):
Dr. Forel Ágoston: Az idegek és a szellem egészségtana ép és beteg állapotban.
Dr. Riecke E.: A bőr, a hajak és a körmök egészségtana egészséges és beteg állapotban. Bp., é.n., Légrády. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés.
Francisci a Schooten (Franz von Schooten): Principia matheseos universalis, seu Introductio ad geometriae methodum Renati Des Cartes, edita ab Er. Bartholino, Casp. fil. Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. 418 p + 8 p. sok ábrával. Korabeli papírkötésben. /
With many drawings in paper binding. In good condition
Hendrik van Loon: Ember, honnan indultál? Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp.,é.n., Hungária. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Brencsán János: Orvosi szótár. Idegen orvosi kifejezések magyarázata. Bp., 1976, Terra. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
A Richter Gedeon Rt. 100 éves története. Szerkesztette: Kapronczay Károly dr. - Magyar László dr. Bp., 2001, Medicina Könyvkiadó. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, újszerű állapotban.
Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912. Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban.