Palotai Boris: Szerelmespár. Kass János rajzaival. Bp.,1975, Szépirodalmi. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Lengyel Menyhért: Taifun. Bp., 1909, Nyugat. Kiadói papírkötésben, a címlapot és a könyvdíszt Falus Elek rajzolta, a borítója és a gerince kopottas, a gerince kissé sérült, a kötéstáblák belseje, és a védőlapok hullámosak, kissé foltos lapszélekkel. Első kiadás.
Tagore: Líra és bölcselet I-II (Egyben): Áldozat énekek, A kertész/ Növekvő hold, Szerelmi ajándék, Szüret. Fordította: Dr. Szentirmay Gizella, Bartos Zoltán, Zsoldos Benő. Bp., 1924, Pantheon. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásokkal a borítón, az elülső előzéklapja hiányzik, egy-két helyen ceruzás firkával.
Örkény István: Amíg idejutottunk. Magyarok emlékeznek szovjet hadifogságban. Jövendő könyvtár 1. Bp., [1946], Magyar-Szovjet Művelődési Társaság. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, foltos.
Bodnár István: Négy igaz barát. Bp., é.n., Forrás Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Mesék, történetek. Negyvenöt magyar író a gyermekeknek. Színes melléklettel. Szerk.: Hárs László, Kolozsvári Grandpierre Emil. F. Győrffy Anna, Szecskó Tamás rajzaival. A borítót Szecskó Tamás rajzolta. Bp.,é.n., Ifjúsági Könyvkiadó.Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, a címoldallal és egy illusztráció hiányzik, egy illusztráció kijár.